Wpis 1

NOSIDŁO czy WISIADŁO ?

Chociaż nie jestem fanką nosideł to miałam okazję przetestować jak moje dziecko siedzi w nosidle, zdecydowanie sercem zostaję przy chustach (nie ma to jak ogony ) Nosidła są super wyjściem dla osób totalnie nie czujących chustomiłości, ale pragnących nosić swoje pociechy.

Nosidła praktycznie sprawdzają się przy starszych dzieciach, które samodzielnie utrzymują pozycję siedzącą. Dla niemowlaczków poleca się chustę ponieważ umożliwiają ułożenie prawidłowej i bezpiecznej pozycji od pierwszych dni życia.

Na rynku mamy bardzo dużo różnych nosideł, jak wybrać to odpowiednie dla naszego dziecka ?
Zwróćmy uwagę na:
→ Szerokość panelu znajdującego się pod pupą. Powinien sięgać całej długości ud dziecka. Szeroki panel pozwala na zajęcie siedzącej pozycji. Wąski natomiast będzie tzw „wisiadłem”.
→ Wysokość panelu oplatającego plecy. Dla dzieci młodszych polecane są nosidła z panelem sięgającym do karku, dzięki temu mamy pewność, że dziecko będzie miało prawidłowe podparcie kręgosłupa. Przy starszakach możemy spokojnie kupić takie które sięga do pach.
→ Jak miękki jest panel podtrzymujący plecy dziecka. Wybierajmy takie które nie jest niczym wypełnione ono powinno się samo dopasować do pozycji jaką przyjmie nasze dziecko. Te sztywna „wymuszają” pozycję na dziecku.
→ Pas biodrowy jest odpowiedniej grubości. Pas warto dobrać do wieku dziecka  jeśli chcemy nosić maluszka pas powinien być miękki lepiej wtedy pracuje a dziecko wygodnie siedzi. Zaś przy starszych, cięższych dzieciach preferowane są te sztywne, co daje komfort noszącemu ponieważ nas odciąża.

Przy każdym wyborze kierujmy się wygodą, ale przede wszystkim by nasz maluch był ZDROWO noszony 

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *