MASAŻ DZIECI I DOROSŁYCH

Instruktor Masażu Shantala

Najważniejszą w tym masażu jest prosta technika pozwalająca każdemu rodzicowi wykonywać go samodzielnie w zaciszu domowego ogniska. Spędzając czas z dzieckiem i celebrując wspólne chwile, dostajesz możliwość pokazania maleństwu swojej miłości do niego. Dzieje się to za sprawą szczególnej formy dotyku, która oprócz przyjemności kontaktu, daje także niewspółmierne korzyści zdrowotne.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ

Masaż Shantala Body Touch dla dorosłych. To szczególny rodzaj masażu polegający na modyfikacji masażu Shantala, stosowanego u niemowląt i małych dzieci i przystosowaniu go do potrzeb starszych dzieci oraz osób dorosłych. Polecany szczególnie dla kobiet w ciąży. Jego relaksujące działanie można dostrzec już podczas pierwszego masażu. Dzięki swojej prostocie może być wykonany przez każdego, wystarczy tylko naśladować ruchy instruktora. To naprawdę bardzo proste.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ

Instruktor Masażu Shantala Body Touch

Masaż Shantala jest to technika masażu niemowląt oraz dzieci wywodząca się ze starożytnych Indii. Francuski położnik Frederique Leboyer, podróżując po Indiach po raz pierwszy opisał tę technikę i rozpowszechnił ją w Europie. Obecnie jej popularność nie słabnie i coraz więcej młodych rodziców korzysta z jej zalet.

Inna nazwa tego typu masażu dziecka to Dotyk Miłości. W jego trakcie pomiędzy osobą masującą a dzieckiem rozwija się silna więź emocjonalna. Niemowlę podczas kontaktu sensorycznego (dotyku) rozwija kilka zmysłów na raz – poznaje na nowo dotyk, głos opiekuna oraz jego zapach, a także uczy się granic swojego ciała.