SŁUCHAWKI WYGŁUSZAJĄCE

SŁUCHAWKI WYGŁUSZAJĄCE
ECIPECI

Dziecko nie potrafi rozpoznać dobiegających do niego dźwięków ani zlokalizować, skąd pochodzą. Dzieje się tak, ponieważ słyszy to, co dorośli nauczyli się ignorować. Dziecko już po urodzeniu rozpoznaje głos mamy. Ale kiedy przestajesz do niego mówić, ono jeszcze długo cię słyszy. Dlatego świat jest dla niego mieszaniną dźwięków, z którą by sobie nie poradził, gdyby nie ucieczki w sen.
Eksperyment: sprawdź, co noworodek słyszy
Wyobraź sobie, że jesteś na dworcu. Zamknij oczy.
Słyszysz głos osoby zapowiadającej pociągi, kroki przechodzących ludzi, odgłosy zamykanych drzwi.
Wszystkie te dźwięki mieszają się i odbijają wielokrotnym echem; nie potrafisz dobrze ich odróżnić. Podobnie słyszy noworodek.
To pomoże w rozwoju słuchu noworodka

Mówienie do noworodka. Do noworodka mów w specyficzny sposób, wyraźnie modulując głos. Okazuje się, że maluszki właśnie to lubią.

Wiersze i rymowanki. Nawet kiedy maluch jeszcze nie rozumie słów, jego uwagę przyciągają powtarzające się dźwięki i rymy. Później bardzo to pomaga w nauce mowy.

Spokojna muzyka. Jej słuchanie jest bardzo korzystne dla dziecka. Jak najczęściej śpiewaj mu, nuć kołysanki.

Dlatego jeśli wybierasz się na imprezę plenerową, wesele, koncert, mecz itp…
Warto zadbać o to by chronić słuch maluszka przed jego uszkodzeniem.
Czy słuchawki wygłuszające EciPeci pasują na dziecko młodsze niż 6 miesięcy?
Odpowiedź producenta:
“Jeśli chodzi o regulację opaski to słuchawki będą pasować dla noworodka jak i dla starszaka. EciPeci nie zaleca zakładania jakichkolwiek słuchawek na główkę dziecka do 6 miesiąca życia. Wynika to z faktu, iż główka dziecka do tego czasu jest miękka i podatna na odkształcenia.  Mamy jednak klientów, którzy zdecydowali się zastosować słuchawki u młodszych, kilkumiesięcznych dzieci, bo na przykład nie mieli ich z kim zostawić w trakcie wesela. Decyzja zawsze należy do rodziców. Jeśli zdecydują się Państwo na zakładanie słuchawek maluszkom poniżej 6 miesiąca życia, to prosimy o ostrożne regulowanie opaski (siły ucisku) oraz (w razie możliwości) robienie regularnych przerw w noszeniu. Proszę pamiętać, że rodzice i opiekunowie znają swoje dziecko najlepiej. Nie jesteśmy w stanie określić czasu bezpiecznego użytkowania naszych opasek przez maluszki. W każdym przypadku należy obserwować malucha. Prosimy uszanować jego uczucia, jeśli poczuje się niekomfortowo, przerwać użytkowanie oraz obecność w głośnym otoczeniu.”

 

Źródło informacji: EciPeci